کج نویس

می خوام شگفت انگیز شم

کج نویس

می خوام شگفت انگیز شم

کج نویس

باید وصیت کنم وقتی از دنیا رفتم مرا بالای یک کوه بی سر و صدا چال کنند. بادگیر باشد و ترجیحا در سایه یک صخره باشد قبرم. صخره‌اش بزرگ نباشد تا از افتادنش نترسم و هر روز صبح یک چوپان از آنجا رد شود تا حساب روزهای مردنم دستم باشد.

+ آموزش‌های مربوط به FPGA رو شروع کردم، این مطالب رو تو وبلاگ اگزور وان میارم، تو لیست پیوندها هست.

طبقه بندی موضوعی
کلمات کلیدی
آخرین نظرات
پیوندها
شنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۳۲ ب.ظ

یکی آن طور سفر می‌کند یکی همینطور

همیشه یک آدم تئوری بودم، در عمل گند می‌زدم. در تمام طول تحصیلم در دروس ریاضی بهترین بودم، اما کمیت عملم لنگ بود. بد خط بودم. غیر از خطم، بقیه چیزهایی هم که درست می‌کردم چه کاردستی باشد، چه نقاشی باشد، شبیه یک سوسک، بدقواره بود. تنها نقاشی که خوب بلد بودم بکشم اسکلت انسان بود. یک بار چند تا روانشناس به مدرسه‌مان آمدند گفتند هر کس یک نقاشی بکشد، می خواستند از روی آن شخصیت ما را تحلیل کنند، من هم برایشان اسکلت کشیدم. فکر می‌کردم این کارم هنرمندی بزرگی است. مدام اسکلت می کشیدم و به این و آن نشان می‌دادم. در دوست پیدا کردن و نگه داشتن کسانی که دوستشان داشتم بی‌هنر بودم، این یکی، از بزرگترین حسرتهای زندگیام است، روزهای خوبم را با عصبانیت و ناامیدی گذراندم. یکی از دوستانم می‌گفت من اگر دختر داشتم به تو نمی‌دادم، دیوانه‌اش می‌کنی و آخر سر راهی بیابان می‌شود. نمی‌توانستم چیزی بسازم و اگر هم چیزی سالم بود من از عهده خراب کردنش برمی آمدم. همین الان هم کمابیش اینطوری‌ام. البته از این بابت خوشحالم که به کل تغییر نکرده‌ام و افتخار آشنایی با آدمی مثل خودم را دارم. هنوز هم وقتی حرف می‌زنم فقط مزخرف می‌گویم. الان قسمت اعظم کارم طراحی و ساخت است. این میز کارم است، دو تا فرستنده گیرنده مخابراتی را بر روی دو برد FPGA پیاده کرده‌ام. یکی آن طور سفر می‌کند یکی همینطور.

۹۷/۰۳/۰۵
هایتن

نظرات  (۱۰)

خدا قوت مهندس
پاسخ:
ممنون :)
کسی که بتونه اسکلت بکشه اتفاقاً نقاش ماهری میشه ؛ چون عمقی نگا میکنه و جزئیات براش مهم تر از ظاهر ... و اصولا آدمای خرابکار ابداع کننده های آیندن :))

بچه یکی از اقوام دورمون ... پنج یا شیش ساله بود دیدمش بعد اومدن تهران... همون موقع برام نقاشی کشید و فقطم اسکلت ... حتی اسکلت دایناسورا :/ هر نوعی با اسکلت متفاوت :| تا همین چند وقت پیشم اسکلت بدن انسانشو که برام کشیدو داشتم هاا اما نمیدونم کجاافتاده الان
پاسخ:
نباید تو نوشته م اینقدر روی اسکلت تاکید می کردم واقعیتش کشیدنش آسون بود و اگر استخوانی رو هم کج می کشیدی ایرادی نداشت، اسکلت بود دیگه، دماغ عمل کرده ی عقابی یا چشم های زیتونی که نبود :))

شما شبیه این ملکه های فیلمای ترسناک اسکلت جمع می کنید :)

Fpga....اسمش تنمو میلرزونه😢😢😢
پاسخ:
نه خب چرا، حتما به سیم برقش دست می زنید :))
من البته خطم بدی نبود اما این رابطه محشر با ریاضیات و مفاهیم انتزاعی و رابطه افتضاح با حواس و علوم تجربی اعم از زیست و شیمی و حتا فیزیک را اغلب داشته‌ام. در مدل یونگی MBTI احتمالا شما در گروه رشنال‌ها (intuitive-thinking) باشید.
پاسخ:
خیلی دوست دارم یه روز روانشناسی بشم یعنی می دونین از کجا معلوم، شایدم یه آدم بدیهی ام ولی معمولا برخوردم با این گروه ناامید کننده بوده، یه بار سر موضوعی به مرکز مشاوره دانشگاه زنگ زدم اولین سوال رو که ازم پرسید احساس حماقت کردم که چرا دارم باهاش حرف می زنم :))
۰۶ خرداد ۹۷ ، ۱۹:۱۶ خانم فـــــ
ولی میز مرتبی دارید :)
پاسخ:
نیمکره راستش آره مرتبه اون سمت که کامپیوتر هست و برگه ها و اینا داغونه، میزم شبیه مغز انسانه دو تا نیمکره داره :)

😄اصلا بهش نزدیک نشدم
این ترم درسشو دارم و خواهم افتاد:(
پاسخ:
معمولا اونی که تو دانشگاه تدریس میشه با اونی که در عمل لازمه زمین تا آُسمون فرق داره، بنابراین فکر اینکه من برم به جاتون امتحان بدم رو از سرتون بیرون کنید :)
توقع ندارید توی سن کم دماغ عمل کرده و چشم زیتونی بکشید که !!!؟؟!
ای کاش نقاشیاتونو نگه میداشتید، میدیدم ! همون اسکلتای کج و کوله

مگه تو فیلما ملکه ها ترسناک اسکلت جمع میکنند !
حالا جمع هم بکنند . اونا واقعیشو جمع میکنند . برا من نقاشی بود اونم یه دونه تازه گمشم کردم-_-
یاد اون پستتون افتادم "خرس گنده جنی" :|

الان نظرات رو خوندم ؛ متوجه شدم من به حاشیه این پست گیر دادم :)


پاسخ:
کلا در هنر بی هنر بودم یه بار سر امتحان هنر گریه م گرفت :)
به هر حال هنوز هم خیلی فرقی با اون موقع نکردم اگر بازم اسکلت بکشم دقیقا همون شکلی میشه، می تونم گذشته رو بازآفرینی کنم :)
خب ملکه های ترسناک از این کارای ترسناک می کنن تازه بعضی از این ملکه های ترسناک هستن خوشون اسکلتن :)
بستگی داره از زاویه خوب یاد اون پست افتادین یا از زاویه بد!!
خوب کاری کردین به حاشیه پرداختین، معمولا دوست ندارم کسی هوشمندی به خرج بده به اصل حرف من پی ببره 
من برا املا گریه میکردم، مثلا ریاضی بیست بود اما املا ۱۶:| نمیدونم چرا ولی فک میکنم چون خیلی سعی توی درست نوشتن داشتم همیشه گند میزدم:/

حتی میتونست عکس این پست به جا فرستنده و گیرنده مخابراتی (fpga) ، یه نمایی ازهمون اسکلتایی باشه که در دوران کودکی میکشیدید :))
مسلما زاویه بد بود اخه منو به جادوگر ترسناک تشبیه کردید بعد تو اون پستم خرس گنده جنی -_-
پاسخ:
احتمال زیاد دلیلش همونه که گفتین یعنی خیلیا هستن که به خاطر همین ویژگی سخت گرفتن، امتحانات دیگه شون رو هم خراب می کنن در حالی که بهتر از بقیه هستن 
نه دیگه در اون حد بی انصافی بود، چون اصلا پست رو برای این عکس نوشتم یعنی سر ظهری تو محل کار این عکس رو گرفتم و تصمیم گرفتم در موردش بنویسم که منی که یه زمانی یه آدم تئوری بودم الان در یک فضای متفاوتی قرار گرفتم همون بحث سفر کردن و اینا :)
خرس گنده جنی من کی به شما گفتم؟! :) تو اون پست منظورم از جنی ها کسانی بودن که بر خلاف من خیلی در روابطشون سخت نمی گرفتن 
من نقاشی هیچ چیزی را بلد نبودم. نیستم. بعدا ها که پولدار شدم و بزرگ شدم در یک صنف نقاشی ثبت نام می کنم. چون رنگ ها را دوست دارم. بازی کردن با رنگ ها باید خیلی قشنگ باشه. 
+ من واقعنی الان افتخار این را دارم که بگم من 'سالهاست' شما را می‌خوانم. فکر نکنم هیچوقت برای مدتی به این درازی پراکنده نویسی کرده باشین. اخرین پستِ هایتن‌گونه‌‌ای که گذاشتین "خوشحالی بی‌دلیل" بود :P
پاسخ:
منم از این آرزوها داشتم دوره لیسانس یه دوره خوشنویسی می‌خواستم ثبت نام کنم که نشد، دوستی داشتم که خطش خیلی خیلی قشنگ بود خوش خط‌ترین آدم روی زمین بود انگار :)
همین دوستم یک دوره‌ی کوتاه طراحی رفت و بعدش نقاشی‌های قشنگی می‌کشید، لعنتی برعکس من در همه هنرها خوب بود
ولی همون دوستم نوشتن بلد نبود یه بار ازم خواست از طرف اون به یه دختری نامه بنویسم یک نامه‌ای نوشتم که اینقدر عاشقانه بود که به دختره نداد گفت دیگه نه در این حد :))
پست هایتن‌گونه، نیم‌فاصله‌ها رو هم رعایت کردین :)
باشه ان‌شالله می‌نویسم :)
نمیدونم🤔 حتما من اشتباه کردم .
پاسخ:
باید کمیته حقیقت یاب تشکیل بدیم :)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">